Sonbahar Ev Dekorasyonuna Sıcak Bir Bakış

Sıcak yaz aylarını geride bıraktığımız şu günlerde sonbaharın dönüştürücü gücü yaşam alanlarımızda da kendini göstermeye başladı. 

Ev dekorasyonuna sarı, turuncu, kahve ve yeşilin huzurlu tonlarını katarak, sonbaharın romantik havasını bahçeden içeriye taşıyıp evimizin atmosferini yenileme zamanı geldi. Bulutlu ve yağmurlu havalar, hafif rüzgarlar, dökülen yapraklardan ilhamla evlerimize küçük dokunuşlarda bulunabiliriz. Sonbaharın tonları olan kırmızıdan yeşile, turuncudan sarıya tüm renkleri evinize taşıyacağınız dekorasyon önerilerimize göz atın.

 

Kiremit rengi, turuncu, kahverengi, yeşil, sarı ve kırmızı tonlarına sahip bütün dekoratif eşyaları ve detayları toplayın. Kadife kumaşlar, ince battaniyeler, pamuklu tekstil ürünleri evinizde sıcak bir sonbahar havası estirmek için ilk adım olabilir. Kanepelerinizde ve yataklarınızda kullandığınız yastıkların kılıflarını pastel tondaki kılıflarla değiştirebilirsiniz. Yazın kullandığınız rengarenk yastıkların yerine sarı, turuncu, yeşil, tarçın veya yağ yeşili renklerinde, yaprak desenlerinde farklı desenlerde kılıflar kullanabilirsiniz. 

 

Diz battaniyesi sonbaharın en tatlı işaretidir. Televizyon izlerken, kitap okurken, kahve içerken dizlerinize bir battaniye örtmek istiyorsanız sonbahar kapıyı çalmış demektir. Evinize sıcak bir hava katan battaniyeleri sadece yatak odasında değil hem salonda hem de balkonda kullanabilirsiniz. Sıcak tonlarda yün, pamuklu ya da kaşmir ekose battaniyenizle sonbaharı karşılamaya hazırsınız demektir. Bir fincan kahve, yeni bir kitap, diz üstü battaniyeniz ve pofuduk terlikleriniz… Sonbaharı bundan daha güzel ne anlatabilir.

 

Dekorasyonda küçük değişikliklerle büyük etkiler elde etmek için detayların gücüne inanın. Ahşap ve doğal formdaki tepsiler, kaseler, vazolar, kutular sonbaharın en güçlü temsilcileridir. Tabii ki bu detay objelerin içini boş bırakmak olmaz. Büyülü bir mevsim olan sonbaharda doğadan topladığınız yapraklar, kozalaklar, kestaneler, meşe palamutları, kuru dallar ahşap objelerinize bambaşka bir hava katacaktır. Bu havayı güçlendirmek için kokulu mumlardan faydalanabilirsiniz.