Laminat Parke Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çamsan Parkelam’ın ürettiği laminat parke serileri farklı dekorasyon zevkleri için ayrı ayrı düşünülerek tasarlanmıştır.

Yaşam alanlarının kimliğini belirleyen en önemli öğelerden biri olan parke, ev dekorasyonuna karakteristik bir hava katmaktadır. Kullanım kolaylığı nedeniyle ev ve ofislerde sıklıkla tercih edilen laminat parke seçiminde gösterdiğiniz özen kullanım memnuniyetinizi doğrudan etkileyecektir. Rengi, dokusu, genişliği başta olmak üzere parke seçimini etkileyen birçok kriter bulunmaktadır. Diğer döşeme seçeneklerine oranla çok daha fazla tercih edilen laminat parke, 8 mm kalınlıktaki MDF, HDF ya da yonga levhaların, yüksek ısı altında yapıştırılarak büyük tabakalar haline getirilmesi ve istenilen boyutlarda kesilmesiyle üretilir.

 

Laminat parkelerin yüzeyleri çizilmeye, neme, suya, darbelere ve daha bir çok olumsuz duruma dayanıklıdır. Sistre, zımparalama veya cilalama işlemlerine gerek duymadan laminat parkenizi uzun yıllar kullanabilirsiniz. Parke seçiminin ilk aşamasında karar vermeniz gereken şey renk seçimidir. Koyu renkli laminat parkeler ihtişamlı bir görüntü yaratmak için temel oluşturabilir. Mekanlarınıza lüks bir hava katar. Dezavantajı ise yaşam alanlarınızı daha küçük gösterebilmesi ve tozu açık renklere oranla daha çok belli etmesidir.

 

Kullanım trafiği yüksek olmayan geniş alanlarda güvenle tercih edebilirsiniz. Açık renkli laminat parkeler ise mekanlarınıza sihirli bir dokunuşta bulunur. Tozu saklar, mekanı olduğundan daha büyük ve aydınlık gösterir. Laminat parkenizin rengine karar verdikten sonra sınıfını belirlemeye geçebilirsiniz.

 

Ofislerde daha kalın, evlerde ise daha ince laminat parkeler seçebilirsiniz. Kullanım trafiği laminat parkenizin ömrünü etkileyebilir. Evlerde veya kalabalık olmayan ofislerde 21-23. sınıf, kalabalık ve yoğun kullanılan ofislerde ise 31. sınıf ve üzeri laminat parkeleri seçebilirsiniz. Tercih ettiğiniz parkenin ISO 9002 belgesine sahip olduğundan emin olun. Laminat parke satın alırken kullanım garantisi veren, sağlık ve kalite belgelerine sahip, ürünlerinin arkasında duran güvenilir bir markayı tercih ederek memnuniyetinizi garanti altına alabilirsiniz.