Laminat Parkelerinizi Korumak İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Laminat parke ürünleri arasında birçok seri bulunduran Çamsan Parkelam markası, sahip olduğu beş farklı laminat parke serisi ile kullanıcılara birbirinden zevkli ve farklı laminat parke tasarım öğesi sunmaktadır.

Mekanların en önemli dekoratif öğesi haline gelen laminat parkeler, kullanım kolaylığı ve şık görünümü nedeniyle her gün daha fazla alanda zemin kaplaması olarak tercih edilmektedir. Oldukça dayanıklı bir ürün olan laminat parkelerin bakımı oldukça kolaydır. Uygun temizleme ve bakım yöntemleriyle parkenizin uzun yıllar yeni gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Sizin için parkelerinizin ömrünü uzatacak doğru bakım önerilerini sıraladık.  

 

Laminat parkelerinizin her zaman yeni gibi görünmesi için öncelikle koruma önlemleri alarak işe başlayabilirsiniz. Mobilyalarınızın ayaklarının çizikler oluşturmasını önlemek için keçe tabanlar kullanabilirsiniz. Bu şekilde parkelerinizi derin çiziklere karşı kolaylıkla koruyabilirsiniz.  Keçe tabanları düzenli olarak kontrol edip eskidikçe değiştirebilirsiniz. Aşınmış keçenin bir işe yaramayacağını unutmayın.

 

Ofislerdeki laminant parkelerin eskimesine neden olan en önemli ayrıntı tekerlekli ofis sandalyeleridir. Yumuşak kauçuktan sandalye tekerlekleri kullanarak çizilmelerin önüne geçebilirsiniz. Laminat parke suya ve neme dayanıklı olsa da kullanım süresini uzatmak için uzun süre ıslak kalmamasına dikkat etmekte yarar var. Çiçek saksısı, vazo ve musluk bulunan alanlardaki parkenizin suya maruz kalmaması için çeşitli önlemler alabilirsiniz. 

Sıra geldi temizlik ipuçlarına! Laminat parkenizi silerken kullandığınız bezin ıslak değil nemli olması yeterlidir. Parafin ya da yağ içeren bakım ürünleri yüzeyde bir tabaka oluşturarak kiri mıknatıs gibi çeker. Parke temizliğinde temizlik çözeltileri kullanmayı tercih ediyorsanız döşeme üzerinde temizlik maddesi kalmaması için kurulama yapmayı unutmayın.

 

Laminat parkeyi; bez, çekpas veya elektrik süpürgesi ile kolaylıkla temizleyebilirsiniz. Parkedeki hafif kirler, nemli bez veya elektrik süpürgesi ile kolayca giderilebilir. Silme işlemi sırasında oluşabilecek çizilmeleri önlemek için öncelikle elektrik süpürge ile büyük taneli kir, toz veya çakılları süpürün. Sonra güvenle silme işlemine geçebilirsiniz. 

Laminat parkenizi düzenli olarak kolaylıkla temizleyerek uzun yıllar ilk günkü gibi kullanmanın keyfini sürebilirsiniz.