Stil Sahibi Yazlık Evlerin Küçük Sırları

Yaz aylarının en güzel kaçamağı yazlık evlerde geçirilen birbirinden güzel zamanlardır. Bu özel mekanın dekorasyonu için ilgi ve zaman ayırmak tatilimizi daha konforlu ve enerjik geçirmemize yardımcı olacaktır.

 

Yazlık evler, atıl durumdaki eşyaların taşındığı özensiz depolar gibi değil aksine, her detayın özenle tasarlandığı, kapısından girdiğiniz anda içinizi ferahlatan yaşam alanları oldukları zaman anlam kazanmaktadırlar. Senenin yorgunluğunu atacağınız bu evdeki; işlevsellik, konfor ve huzur, kendinizi ödüllendirmenin en kolay yollarından biridir. Yazlık ev dekorasyonuna başlarken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ekleyeceğiniz her dekorasyon detayının evinizi kuş gibi uçuracak tazelikte ve hafiflikte olması gerekliliğidir. Sizin için yazlık ev dekorasyonunuzu güzelleştirecek fikirleri bir araya topladık.

 

Stilinizle yazlık evinize imzanızı atın… 

 

Yazlık evinizi dekore ederken, doğanın renklerinden dilediğiniz gibi faydalanabilirsiniz. Şehirdeki evinizde olduğu gibi kalıplara sıkışmak zorunda değilsiniz. Tüllerinizin her birini farklı tonlarda seçebilirsiniz. Beyaz, turuncu, yeşil, pembe veya mavi tüller evinizin enerjisini artıracaktır. Tül gibi hafif eşyalarda rengarenk seçimler yaparken, ağır mobilyalar olan koltuk takımlarınız da daha açık ve sakin tonları tercih ederek dengeyi kurabilirsiniz. Yaz ayları bir anlamda deniz ayları olduğu için, yazlık evinizde denizi çağrıştıran marin desenini bol bol kullanabilirsiniz. Aksesuvar seçiminde ise, ağır porselenler yerine, hasır aksesuvarları tercih edebilirsiniz. Hasır abajurlar, renkli tüller, marin desenli kırlentler, beyaz koltuk takımları, fenerler, mumlar ve deniz yıldızları yazlık evinizin fazla kilolarından kurtulmasını sağlamaya yeter.

 

Unutulmaz bir yazın sırrı kokusunda gizli… 

 

Bahçenizden ve balkonunuzdan yayılan doğal çiçek kokuları evinizin bütün odalarını sarsın. Doğa yürüyüşlerinde topladığınız lavantaları kurutup, yazlık evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Kimse bu kuru çiçeğin, evin böyle güzel kokmasını sağladığını anlamayacaktır. Kuru lavanta demetlerinin yanı sıra, mevsim çiçeklerini de evinizde bolca sergileyin. Sizin için doğal bir terapi olacak çiçek aranjmanı, aynı zamanda evinize yaşayan bir enerji katacaktır. Yaz çiçeklerinin her biri ayrı güzellikte.