Banyolar İçin Uygulanabilir Fikirler

Banyolar İçin Uygulanabilir Fikirler

Yaşam alanlarındaki renk uyumu, duvardaki çerçevelerin düzeni, nevresimlerin desenleri, depolama alanlarının dizaynı gibi detaylar evin karakterini yansıtır. Mevsimlere ya da ruh halinize göre bu detaylarda küçük değişiklikler yapmak, hem evinizin görünümünü değiştirir hem de oldukça ekonomiktir. Özellikle banyolarda yapılan değişiklikler yaşam enerjinizi artırıp, güne iyi başlamanızı sağlamak için oldukça önemlidir. Sizin için banyonuzun havasını değiştirecek uygulaması kolay ve ekonomik fikirler hazırladık.

 

 

Hazırlık ve planlama zamanı!
 

Banyonuzda değişiklik yapmaya başlamadan önce tam olarak ne istediğinize karar vermelisiniz. Banyo duvarlarınızın renginden mi sıkıldınız, duş perdenizin eskidiğini mi düşünüyorsunuz veya el havlularını sergileyebileceğiniz şık bir sehpaya mı ihtiyacınız var? Banyonuzu yenilemek için illa da bir mimara veya ustaya ihtiyacınız yok. Pinterest'te gezinerek kendi banyo dekorasyon albümünüzü oluşturabilirsiniz. Bu albümün içini hayalinizdeki banyo görselleriyle doldurun. Yeterince görsel malzeme topladıktan sonra, kendi banyonuza uygulayabileceğiniz fikirleri not edin. Hasır sepetler, geri dönüşümle çok şık aksesuarlara dönüşen kavanozlar, dekupajla yenilenmiş sehpalar…

 

Harekete geçin!
 

Bütçenizi belirledikten sonra banyonuzdaki değişim için ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri toplamaya başlayabilirsiniz. Mutluluk alışverişi için bir öğleden sonranızı ayırın ve şehrinizdeki veya semtinizdeki çarşıyı adım adım gezin. Alakasız görünen bir dükkanda gözünüze çarpan küçük bir obje, banyonuzdaki tasarım detaylarının en güçlüsüne dönüşebilir. Alışverişinizi tamamladıktan sonra evinize dönüp çalışmaya başlayabilirsiniz. Hatta herkesin evde olduğu bir gün ortak bir çalışma programı oluşturarak hem evdeki herkesin sahipleneceği bir banyo dekore edebilir hem de aile bağlarınızı güçlendirebilirsiniz.

 

İşlevsel ve şık duvarlar!
 

Banyoda istediğiniz değişim, tasarım detaylarından daha fazlası ise duvarlara el atabilirsiniz. Eski ve kirli bir görünüme sahip duvarlarınıza yeni nesil su geçirmez duvar kağıtları uygulayabilirsiniz. Çiçek desenli duvar kağıtları vintage bir görünümle banyonuzun havasını tamamen değiştirebilir. Eğer duvarlarınız seramikle kaplı ise bütün seramikleri değiştirmek oldukça yorucu ve ustalık isteyen bir iş olabilir. Bunun yerine, banyoda en çok göze çarpan duvardaki bir sıra fayansı değiştirebilirsiniz. Canlı renkteki döşeme taşları ile renkli bir şerit tasarlayarak banyonuza hareketlilik kazandırabilirsiniz.

 
Zemin yenileme o kadar da zor değil!
 

Banyo zeminini komple değiştirmek için bu konuda bilgili birinin yardımına ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer zemini değiştirmekte kararlıysanız, özel tasarım zemin döşemeler ile kendinizi şımartabilirsiniz. Zemin yenilemenin maliyetli ve yorucu olduğunu düşünüyorsanız, renkli ve stilinize uygun banyo paspasları ile hayal ettiğiniz etkiyi yaratabilirsiniz. Klasik ve eskimiş paspasların, banyonuzun enerjisini daha fazla düşürmesine izin vermeyin. Yeni banyo paspasları ile yerlere doya doya basın.