Evde Zamanı Güzelleştirecek 3 Hobi Önerisi

İçinde bulunduğumuz salgın döneminde evlerimizde kalmak hem kendimizi hem de başkalarını korumak adına büyük önem taşıyor. Evde geçirdiğimiz zamanı daha anlamlı ve keyifli hale getirmenin ise çeşitli yolları var. Günlük rutin işlerimizin dışında hobilerimize vakit ayırıp becerilerimizi geliştirebilir veya yeni hobiler keşfedebiliriz. Evdeki eşyalarımızı dönüştürebilir, atmaya kıyamadığımız ama kullanmadığımız parçalardan yeni eşyalar tasarlayabilir, minik bahçeler kurabilir veya internetin sunduğu imkanlardan yararlanıp oturduğumuz yerden dünyayı keşfe çıkabiliriz. 


DIY Projeler Geliştirin

Açılımı “Do It Yourself” olan ve dilimize “Kendin Yap” şeklinde çevrilen DIY projeler son dönemlerin en popüler hobileri arasında. Evinizde artık ihtiyaç duymadığınız veya dönüştürmek istediğiniz eşyaları farklı ihtiyaçlarınız için kullanışlı hale getirebilirsiniz. Yumurta kutularından eski ampüllere, plastik şişelerden eski kitaplara, tişörtlerden havlulara kadar bir çok malzemeyi malzeme olarak kullanabilirsiniz. Telefonunuza yükleyebileceğiniz Pinterest uygulamasında “DIY” veya “DIY Projects” olarak aratarak fikirler bulabilir, kendi albümlerinizi oluşturabilirsiniz. 


Google Earth ve Street View ile Dünyayı Gezin

Dünyanın en büyük bilgi kaynağı Google’ın iki muhteşem uygulaması olan “Google Earth” ve “Street View” ile dünyayı sokak sokak gezebilirsiniz. Neredeyse dünyadaki bütün çölleri, okyanusların derinliklerini, dağların yamacını 3 boyutlu olarak görüntüleyebilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bu uygulamalar sayesinde kendinize gezi rotaları oluşturabilirsiniz. 


Kendi Bahçenizi Oluşturun 

Doğadan uzak kaldığımız bugünlerde evde küçük bir bahçe inşa edebilirsiniz. Evdeki saksılara meyve ve sebze ekebilirsiniz. İstediğiniz meyvenin ve sebzenin çekirdeğini çıkarın ve nemli bir kağıt mendilin içine saklayın. Bu mendili güneş gören bir pencerenin önünde kurutun. Filizlenmeye başlayan çiçekleri toprağa gömün. Toprağın üstüne bayat demlenmiş çay, parçalanmış yumurta kabukları koyarak toprağı arttırın. Can suyunu da ekledikten sonra artık sabır ve şefkatle meyvelerinizin veya sebzelerinizin olmasını bekleyebilirsiniz.